Iki nemokamo pristatymo liko €200.62

Betono armavimas požeminėse perėjose ir tuneliuose

Betono armavimas požeminėse perėjose ir tuneliuose
Publikuota 2021-01-31 Skaitė 395

2020-03-23

Efektyvu, ilgalaikiška ir racionalu – taip „PP Baltic“ atstovas galėtų paaiškinti sprendimą betonuojant naudojamą plieninę fibrą ir armatūros tinklus pakeisti kur kas lengvesne, tačiau betono armavimo savybėmis metalui nenusileidžiančia polipropileno fibra.

Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės patirtis rodo, kad daugeliu atvejų galima visiškai arba dalinai pakeisti plačiai naudojamus armatūros tinklus į polipropileno fibra armuotą betoną statant tunelius ir požemines perėjas. Betoninius lubų, sienų ir grindų elementus nuolat veikia labai agresyvūs aplinkos faktoriai – drėgmė, skersvėjai. Jie yra visąlaik veikiami temperatūrų svyravimų ir tai turi poveikį betonui. Plieninė fibra ir armatūros tinklai gali būti žalojami korozijos – taip betono gaminys praranda dalį savybių ir susilpnina konstrukcijas. Polipropileno fibra atspari šalčiui, drėgmei, vandeniui, druskoms bei cheminėms medžiagoms. Požeminių perėjų statybos srityje ja galima visiškai arba iš dalies pakeisti armatūros tinklą pamatinėse plokštėse, poliniuose arba linijiniuose pamatuose ir kt.

Polipropileno fibra taupo brangų laiką ir pinigus, nes nebereikia kloti armatūros tinklų prieš betonavimo darbus. Polipropileno fibra betone sudaro unikalų 3D tinklą ir tolygiai pasiskirsto betono sluoksnyje – nesvarbu, ar tai gamykloje gaminamas produktas, ar betonas purškiamas objekte, ar liejamos betoninės grindys.

  • Polipropileno fibra DURUS® skirta betonui armuoti. Dažniausiai naudojama 2–4 kg/m³ betono. Ši polipropileno fibra skirta pakeisti plačiai naudojamai plieninei fibrai bei armatūros tinklams, kas pagreitina ir atpigina betonavimo darbus, pagerina armavimo savybes.
  • Polipropileno plaušas CRACKSTOP® skirtas mikroįtrūkiams suvaldyti pirminėje betono stingimo stadijoje, geresnei paviršiaus apsaugai, taip pat geresnei užšalimo ir atitirpimo ciklų kontrolei.
  • Polipropileno plaušas IGNIS® skirtas pasyviai priešgaisrinei apsaugai. Kilus gaisrui, polipropileno plaušeliai ištirpsta, betone atsiranda mikrokanalų, per kuriuos iš betono pašalinama drėgmė ir susidariusių garų slėgis, taip išvengiama betono sproginėjimo. Tai puikus sprendimas, statant tunelius ir požemines perėjas, plačiai naudojamas šioje statybos srityje Norvegijoje.

„PP Baltic“ siūlo ne tik armatūros tinklų ir metalinės fibros alternatyvas, bet ir teikia papildomas paslaugas: konsultuoja projekto rengimo klausimais, atlieka projekto dalies skaičiavimus, kai numatoma naudoti polipropileno fibrą. Visi bendrovės pateikti skaičiavimai yra apdrausti.

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2021-01-31
Betonavimo darbai naudojant polipropileno fibra – pigiau ir racionaliau 2020-02-04 Efektyvu ir...
2021-01-31
  2017-10-20 With problems of corrosion in existing concrete structures likely to increase, an...
Susijusios prekės
Polipropileno pluoštas Ignis, esantis betoninėse sienose, kolonose, tuneliuose, gerokai padidina jų ..
€424
45
Durus EasyFinish – tai naujas produktas, skirtas betoninių grindų armavimui. Ši polipropileno fibra ..
€726
46
Polipropileno mikrofibra Crackstop sumažina betono trūkinėjimo galimybę pirminėje betono stingimo st..
€478
47
Rašyti
Skambinti